Březen 2017

Hrdinové dnešní doby

21. března 2017 v 13:04
Hrdinou dnešní doby je v podstatě každý člověk, který žije mezi námi. Každý může být hrdinou pro svého partnera, pro své děti, rodinu, přátele. Každý jsme jedineční, každý jsme unikátní. Samozřejmě jsou lidé, kteří jsou vidět více a o kterých mluvíme jako o hrdinech. Lidé, kteří zachránili člověka z dopravní nehody, nebo lidé, kteří zachraňují lidské životy denně. Lékaři jsou hrdinové dnešní doby. Samozřejmě, je to věc pohledu, který lékař je ten největší hrdina. Lidé z výzkumu jsou také hrdinové. Bez nich by jsme se sunuli dopředu velmi pomalu, oni nám dávají možnost užívat si života, vyvýjet se raketovým tempem. Mezi hrdiny považuji také děti. Jsou to sice malý hrdinové, ale přesto jsou. Dnešní doba dokáže semlet dospělého člověka a proto děti, které vyrostou ve vyrovnaného člověka, jsou také hrdinové. Za hrdinu se dá považovat každý člověk, který zvládne situaci, která mu dělá obtíže, ve které se necítí dobře, ale přesto ji ustojí. Myslím si, že hrdinou je každý z nás.

Den, kdy zmizelo slunce

14. března 2017 v 15:55
Nadpis tohoto článku nabízí přímo katastrofický děj. Představu apokalipsy země, ztracení lidské rasy apod. člověk si představí soudný den. Den, kdy přijde zúčtování. Každý se bojíme konce svého života, nebo máme alespoň obavy, co bude či nebude. Kdyby člověk věděl, co bude po jeho smrti, tak by život vnímal úplně jinak. Pokud máme na konci nejistotu, tak si můžeme život užít plnými doušky. Užívat si každý den naplno, tak jako by byl poslední. Tak by měl žít každý, vnímat vše kolem sebe, mít v blízkosti lidi, které má rád, či je potřebuje. Život si užít a ne jen přežít. Kdyby jsme věděli naprosto přesně co přijde, tak by jsme se tak nesnažili tady a teď. Připravili by jsme se na potom. Možná je lepší naše nevědomost o budoucnosti, hodně by nám to ovlivňovalo přítomnost. A na přítomnosti je krásné to, že je přítomná. Přítomný okamžik je prožitek velké síly, zkuste si zažít přítomný okamžik. Cítit všechny vůně kolem sebe, vnímat světlo, teplo, chlad. Slyšet zvuky, které běžně přehlížíme, prostě vcítit si situaci ve které se právě nacházíte. Pokud to člověk dokáže, tak je to nabíjející okamžik. Pokud by se slunce mělo někdy zastavit, tak by si člověk měl prožít přítomný okamžik, prožít krásný a plný život.

Před usnutím

2. března 2017 v 14:14
Okamžik před usnutím, je ten nejkrásnější okamžik. Je to chvíle, kdy je člověk sám se sebou, kdy vnímá celé své tělo a mysl pomalu utíká do říše snů. Okamžik před usnutím mám velmi ráda. Je to chvíle očekávání snu, absolutního uvolnění a naprosté relaxace. Člověk přestává vnímat své okolí a začínat vnímat své tělo. Těchto okamžiků za celý den není mnoho. Vnímání těla je krásná věc, když cítíte svůj dech, nehybnost končetin a tlukot svého srdce. Srdce udává rytmus, který je velmi uklidňující. Pokud se člověk soustředí jen na svůj dech, tak se dostává pomalu do meditace. Dnes se lidé stále častěji snaží meditovat a přitom nejjednodušší meditace je chvíle před usnutím. V dětství je chvíle před usnutím věnovaná pohádce. Tyto chvíle si člověk nese sebou celý život. Pohádky prožité s rodiči před usnutím jsou krásně prožitý čas, na který rádi vzpomínáme.