Leden 2017

Chorvatsko

26. ledna 2017 v 14:17
A co takové Chorvatsko, to je velmi oblíbené a velmi často navštěvované Čechy. Kdo může a má rád přímořské podnebí, tak alespoň jednou za život zavítá do Chorvatska. Ta vyprahlá krajina, jiná než naše rodná zem, láká k procházkám. Samozřejmě moře je to hlavní proč se jezdí do Chorvatska. Ale i tato země nabízí jiné zážitky, než krásné slunění, potápění, šnorchlování a jízdu po moři na lodích. Například Národní park Krka, je velmi překrásné místo k odpočitnu a nabrání nových sil. Do parku se turista dostane krásnou lodí, která zakotví u vstupu. Každé i malé místečko je překrásné. Stromy lemují pěší stezky, které vedou podél tekoucích vodopádků a potůčků. Vnímáte vůni rostlin kolem Vás, pozorujete plavacíjí rybky v tůňkách a potůčkách. Je to takový malý ráj na zemi. Působí velmi čerstvě, oproti vyprahlé krajině Chorvatska, kterou známe při průjezdu autem. V parku se může člověk i vykoupat ve vopádech, které byly několikrát zachyceny na filmovou kameru. Kdo se chystá do Chorvatka a má cestu kolem Národního parku Krka, tak vřele doporučuji jeho návštěvu.

Paříž

26. ledna 2017 v 12:24
Paříž, to je město, které musí uchvátit každého návštěvníka. Paříž má své osobyté kouzlo, které cítíte všude. Ulice žijí svým životem, lidé se prochází kolem Vás a Vy cítíte klid a pohodu. Paříž je bílá, je nádherně bílá, když se podíváte z Eifelovy věže. V Paříži zažijete spoustu krásných zážitků a to nemyslím jen návštěvu muzeí a galerií, ale i úplně obyčejnou procházku např. po Montmartru. Samozřejmě, že je Paříž městěm umělců, to vidí návštěvník na každém kroku. Kdo má rád umění, je pro něho stvořená. Každému návštěvníkovi bych přála, aby si užil její otevřenou náruč, její vlídnost. Je to také město pro zamilované, potkáte je v malých kavárničkách, v parcích, prostě všude. Návštěva Louvre je jedinečný zážitek pro milovníky umění, nebo jen pro náhodné návštěvníky. Je krásně rozdělen do skupin, kdy každá skupina se věnuje jinému oboru. Je lepší si projít Louvre na více etap. Tu krásu, kterou člověk kolem sebe vidí, je těžko vstřebat na jedenkrát. V tomto městě si každý návštěvník najde to své. Pokud budete mít někdy možnost, určitě navštivte Paříž, au revoir.


Cestování

25. ledna 2017 v 9:03
Mám ráda cestování. Poznávání nových krajů, lidí, přírody, zvyklostí a jídla. Vše je úžasné a velmi poučné. Cestování dává člověku nadhled nad každodenním životem, který vedeme v teplu domova. Vždy když se odněkud vrátím, tak si pak všímám maličkostí okolo sebe, jako kdybych je nikdy neviděla. Spousta věcí mě udiví, některé překvapí a některé i popudí. Tak jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. Tak to i platí. V každé zemi se lidé k sobě chovají jinak, někteří jsou uctivější, jiní si Vás ani nevšimnou. Cestování mě vždy donutí se zamyslet nad naším národem a naší povahou, jací jsme, jací by jsme mohli být. Ale vždy je důležité začít u sebe. Podívat se na svůj život, na svůj vztah k ostatním. Z jednotlivce pak vychází celek. Tak jak se budeme chovat jeden ke druhému, tak se bude chovat i celek k nám. Každý by měl mít možnost porovnání s jinými národy, tam pak krásně vidí, o co jde v životě ve skutečnosti. Jde především o slušnost, zodpovědnost a lásku.


Fanatismus

17. ledna 2017 v 12:31
Slovo fanatismus ve mně vyvolává strach, obavy, nejistotu a podobné negativní pocity. Přitom fanatismus může být i krásný. Není nad to, když člověk v životě najde věc, která ho uspokojuje, která ho naplňuje a té se věnuje. Tito lidé jsou dosti často velmi užiteční svému okolí, protože ze sebe vydají to nejlepší co v sobě mají. Fanatismus v dobré formě je velmi uspokující, uklidňující a v některých případech i velmi důležitý. Když vezmete hudební velikány, kteří se naprosto oddali hudbě a vytvořili díla, která jsou do dnešních dnů nepřekonaná, nebo vědci, kteří dovedli teorii do praxe, která je důležitá pro náš současný život. Fanatismus není jen zlý, může být i užitečný. Bohužel dnešní doba zná jen tu temnou stránku. Fanatismus pomáhal lidem o pradávna. Urputile se člověk snažil zdokonalovat ve věcech, které byly v počátku, které neznal. Kdyby nebylo té síly, která tlačila lidi dál a nutila překonávat překážky, tak by jsme se nedočkali věcí, které máme dnes okolo nás. Fanatismus nás v dobré i zlém dostal do dnešní doby, do doby která je těžká, ale také lehčí než byla doba minulá. Doba která umožňuje žít déle a v lepších podmínkách, ale také ve strachu který je kolem nás. Strach je ale velmi důležítí pro pokrok, pro další přežití. Tak to bylo i v dávných dobách a bude tomu i nadále. Člověk se musí najít jen tu správnou cestu v životě, využít všech možností, které se mu nabízí a prožít si svůj život tak, aby až bude na konci své cesty, se cítil spokojený a byl šťastný, že dostal příležitost si to tady užít. :-)

Síla vůle

13. ledna 2017 v 15:55

Tak toto je náš pejsek. V současné době pravda již trochu větší velikosti, ale přesto stále roztomilý. Kdo má doma psa, tak jistě ví, co to obnáší za radosti i za starosti. Náš pes - tedy fenka nám dělá radosti dosti často. Je velmi milé a přítulné povahy, tak jak to už boxeři mají v genech. Někdy si říkám, jak to že nemluví. Když se na Vás podívá tím svým kukučem, tak přemýšlíte, proč Vám to prostě neřekne. Samozřejmě, že byla koupena pro potěšení dětí, ale nakonec těší celou naši rodinu. Mezi její nejlepší potěšení patří hra se slepicemi. Pravda, slepice to moc nechápou ( ony snad nechápou nic :-) ). U ní se síla vůle týká právě v kontaktu se slepicemi. Tak silnou vůli, jak má ona, by jste u člověka těžko hledali. Udělá cokoliv pro to, aby se k nim do výběhu dostala. Často vymyslí i věc, kterou by člověk nevymyslet. A to teď mluvím o svých dětech, které mají neskutečně bujnou fantazii :-). Minule se dokonce nechala dobrovolně, samozřejmě bez našeho vědomí, zavřít na zahradě, jen pro to, aby měla lepší možnost se k nim dostat. Pak tam seděla hodinu a čekala, až ji někdo pustí domů. Síla vůle u psů je velká, pokud se jim jedná o důležité věci jako je potrava, hračky, poškození věcí majitelů apod. U poškození věcí majitelů je jejich vůle snad největší, není možné ji odtrhnout od ničení pro nás důležitých věcí, které ona samozřejmě vnímá jako hračky pro sebe. Nedávno odpárala krásnou krajku na babiččině noční košily, která visela na věšáku a sušila se. Tu radost v jejích očích, bych přála vidět každému, ale tu hrůzu v očích babičky nikomu. Zná to každý, kdo má doma pejska. Ale přes všechny problémy, které jsou s tím spojeny, je máme všichni moc rádi a nedali by jsme na ně dopustit. :-)